Wnętrza prywatne
komentarzy 8

Apartament Tiny Hellberg

Apartament Tiny Hellberg www.collagedesign.pl

Stylista wnętrz to zawód, który coraz bardziej mnie fascynuje. Styliści pracują zwykle jako freelancerzy reprezentowani przez specjalistyczne agencje. Współpracują z czasopismami wnętrzarskimi, firmami produkującymi meble, design lub agencjami nieruchomości, dla których stylizują apartamenty i domy. Zawód stylisty wnętrz różni się od zawodu projektanta wnętrz ilością czasu poświęcanego na projekt i środkami, jakie trzeba przeznaczyć, aby projekt powstał. Praca stylisty polega na szybkim i tańszym (zwykle wiąże się z wypożyczaniem mebli i małym liftingiem wnętrza) urządzeniu przestrzeni tak, aby wyglądała atrakcyjnie. Praca na planie zdjęciowym polega po prostu na tym, aby zaprojektować i ustawić ekspozycję z danych produktów tak, aby tworzyły spójną kompozycyjną całość.  Przywodzi mi to na myśl malowanie obrazu. Nie twierdzę jednak, że któryś z tych zawodów jest lepszy, albo łatwiejszy, obydwa mają swoją specyfikę i jeśli projektowanie wnętrz nazwałabym fundamentem, to jego stylizacja jest ostatnią wisienką na torcie. Jakiś czas temu pisałam dla Was o Lottcie Agaton, szwedzkiej stylistce wnętrz. Dziś chciałabym wam pokazać wnętrze mieszkania stylizowanego przez inną Szwedzką stylistkę również pochodzącą ze Sztokholmu.

   Tina Hellberg to osoba z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Współpracowała między innymi z Ikeą i Elle Decoration. Inspiruje ją natura, funkcjonalizm, literatura, artyści tacy jak m.in. malarka  Agnes Martin i fotograf Tim Walker. W jej pracach z łatwością możemy dostrzec wpływ tych twórców. Tina sama buduje, aranżuje i organizuje swoje stylizacje, często też „poluje” na konkretne przedmioty, które wykorzystuje w pracy.

   Mieszkanie, które wam dziś prezentuję, zostało zaprojektowane przez Tinę jako mieszkanie pokazowe, znajdujące się na Östermalmie w Sztokholmie. Co ciekawe na stronie zleceniodawcy, firmy Fastighetsbyran, możecie zobaczyć to samo wnętrze w dwóch innych odsłonach: wg projektu stylisty wnętrz – Mikaela Beckmanna i Hansa Blomquista. Mnie osobiście najbardziej podoba się wizja Tiny Hellberg i dlatego to o niej właśnie zdecydowałam się dziś napisać. Jestem jednak ciekawa, która z tych trzech stylizacji najbardziej przekonuje Was?

   Zwróćcie uwagę na pięknie podkreślony czarną farbą kominek, a także powracającą do łask lamperię znajdującą się w biurze. Podoba mi się delikatny pudrowy róż pojawiający się w różnych częściach mieszkania. Ścianę za łóżkiem zdobi jedna z moich ulubionych fototapet, które także wróciły w dobrym stylu do wnętrz – Gryning firmy Sandberg. W dobrze zaprojektowanym wnętrzu nie mogło zabraknąć roślin, bardzo modnych we wnętrzach już od jakiegoś czasu. Powiedzmy sobie jednak szczerze, nie tylko modnych, ale po prostu pięknie wyglądających.

AUTOR: Gabriela Huzarska
FOTO: Fastighetsbyran
ŹRÓDŁA: Tina Hellberg, Agent Bauer

Apartament Tiny Hellberg www.collagedesign.pl

Apartament Tiny Hellberg www.collagedesign.pl

Apartament Tiny Hellberg www.collagedesign.pl

Apartament Tiny Hellberg www.collagedesign.pl

Apartament Tiny Hellberg www.collagedesign.pl

Apartament Tiny Hellberg www.collagedesign.pl

61339e43408033a225cf34b8bd2a2e76

Apartament Tiny Hellberg www.collagedesign.pl

Apartament Tiny Hellberg www.collagedesign.pl

Apartament Tiny Hellberg www.collagedesign.pl

Apartament Tiny Hellberg www.collagedesign.pl

EX-1

Follow my blog with Bloglovin

 • Michał

  Najsłabszy wydaje mi się projekt Mikaela Beckmana, a najlepszy ten który pokazujesz czyli Tiny Hellberg.

 • Agnieszka

  Świetny blog, dodaję do zakładek 🙂 a tak w ogóle to pozdrowienia od starej współlokatorki z ul. św. Sebastiana 😉

  • Gabriela

   Dzięki! Bardzo się cieszę, że Ci się podoba!

 • hhmariusz

  Zdecydowanie Mikael Beckmann. Ciemne ściany Hansa Blomquista kojarzą mi się z długimi skandynawskimi nocami brrr. Tina Hellberg zwłaszcza sypialnia z obrusem w oknie, to styl poststudencki „powoli, jakoś to będzie” 🙂 znasz go dobrze hi hi. Tylko Beckmann stworzył namiastkę „ciepłego domu” do którego chciałoby się wrócić a wystarczył rattan zamiast plastiku, trochę kolorów i pelargonia.

 • Gabriela

  Gdyby ktoś nie mógł znaleźć w tekście to wklejam link do oglądnięcia wszystkich trzech wersji mieszkania.

  http://objekt.fastighetsbyran.se/Objekt/?objektID=870886

 • Uwielbiam takie klimaty! Jak zawsze u Ciebie – stonowane, klimatyczne wnętrza. Ja wybieram Blomquist’a, chociaż Hellberg też mi bardzo odpowiada.

 • Alicja

  Mnie ujęła wersja Beckmana, zdecydowanie preferuję jasne przestrzenie i te akcenty, zestawienie kolorystyczne poduszej i ta przepiękna zieleń i inne smaczki typu złoto na kominku i między szafkami kuchennymi, mniam

 • AnnaS

  Piękne wnętrza, w dodatku piękny klasyczny kominek. Uwielbiam kominki – jednak w moim mieście ma zostać wprowadzony zakaz korzystania z kominków opalanych drewnem. Jakie znacie bezpieczne rozwiązania, które mogą zastąpić klasyczny kominek i byłby prawdziwy ogień? Nie mam gazu więc kominek gazowy nie wchodzi w grę. Biokominki manualne nie są najbardziej bezpieczne,choć słyszałam o automatycznych paleniskach na bioetanol, mało o nich informacji w sieci – ktoś zna i poleca?