Blog, Wnętrza, Wnętrza publiczne
komentarz 1

Apartamenty Browar Perła W Lublinie

Apartamenty Browar Perła w Lublinie www.collagedesign.pl

Czas na kolejne polskie wnętrze na blogu. Wiem, że lubicie oglądać pracę rodzimych projektantów dlatego jestem bardzo ciekawa jak zareagujecie na to wnętrze! Ale zanim je zobaczycie zapraszam Was do obejrzenia kilku innych polskich projektów, które prezentowałam na blogu: Kawalerka we Wrocławiu, Kawalerka w Sosnowcu, Poddasze w Krakowie. A teraz kiedy już macie porównanie zapraszam w podróż po zrewitalizowanych przestrzeniach jakimi są Apartamenty Browar Perła w Lublinie.

Projekt Praga

Najpierw chciałabym Wam przedstawić studio architektoniczne odpowiedzialne za stworzenie prezentowanego dziś wnętrza. Projekt Praga to pracownia, która powstała w 2010 roku w Warszawie i jest prowadzona przez Marcina Garbackiego i Karolinę Tunajek. Jak sami twierdzą w ich pracy szczególne miejsce zajmują tematy rewitalizacyjne i przestrzenie związane ze sztuką. Projektują architekturę, wnętrza a także przestrzenie publiczne.

Apartamenty Browar Perła


Teraz kilka słów na temat samego projektu. Apartamenty na wynajem powstały w historycznym Browarze Vettera, obecnie Perła Browary Lubelskie S.A. W jego skład wchodzi 7 niezależnych lokali o zróżnicowanej powierzchni od około 22m2 do ok. 66m2.

„Projekt aranżacji wnętrz apartamentów i przestrzeni komunikacyjnych ma być atutem przyciągającym zainteresowanych. I tak, zaplanowano odejście od standardowego podziału na poszczególne pomieszczenia wewnątrz apartamentów, pozostawiając w każdym możliwie dużą, jedną, otwartą przestrzeń, w którą wstawiona jest kostka kryjąca wszystkie dodatkowe funkcje: kuchenkę, wc, łazienkę, szafę, biurko, półki, itp.

W większych apartamentach znajdują się dodatkowe pokoje – sypialnie, których aranżacja również odbiega od typowej – zaplanowano podesty z zagłębionymi łóżkami i niskie miejsca do siedzenia.

Obie przestrzenie mają skontrastowany charakter: przestrzeń dzienna jest jasna i pełna roślin, jej dominantę stanowi kostka, natomiast sypialnie są wyciszone, miękkie, z wytłumionym światłem.

                                                                                                              Projekt Praga 

Moja opinia

Co tu dużo pisać? Ten projekt jest zaskakująco dobry! W pierwszym momencie poddałam się oddziaływaniu barw i kompozycji tych wnętrz, by po chwili zagłębić się w detale i z zadowoleniem stwierdzić, że wszystko dobrane jest ze smakiem… W następnej kolejności wchodząc głębiej w temat odkryłam znaczenie wielofunkcyjnej kostki meblowej i zachwyciłam się ponownie. Dodając do tego fakt, że przestrzeń jest zrewitalizowana, czyli to co stare odzyskało swoją dawno minioną świetność, (a to coś co bardzo lubię i cenię) mogę bez cienia wątpliwości powiedzieć, że to po prostu kawał dobrej wnętrzarskiej roboty! Brawo i oby więcej takich projektów w kochanej ojczyźnie.

A Wy co sądzicie o takich wnętrzach? Chcielibyście przenocować w takich apartamentach? Proszę zostawcie swoją opinię w komentarzu!

Zapraszam Was także na mój Instagram oraz Fan Page na Facebooku , gdzie piszę o remoncie mojego mieszkania i publikuję zdjęcia, których nie znajdziecie na blogu:)

AUTOR: Gabriela Huzarska
FOTO: Projekt Praga
ŹRÓDŁA: Projekt Praga


  • sonia

    Kocham takie wszystkokryjące w sobie kostki… dają mi jakieś poczucie bezpieczeństwa, jakby można je było zabrać ze sobą wszędzie i dzięki temu czuć się wolną 😉 moim zdaniem najfajniejszy element tych wnętrz. kolor drewna suuuper konstrastuje z całą resztą, no piękny. detale absolutnie w moim stylu: kable na zewnątrz <3 marzę o takim świecie ;D