Design, Twórcy
komentarze 2

Drewniane Obrazy Ariele Alasko

Ariele Alasko www.collagedesign.pl

Ten tydzień należał do bardzo intensywnych i twórczych. Rozpoczęłam nowy projekt wnętrz kawiarni, kontynuowałam już rozpoczęty projekt domu jednorodzinnego, a na horyzoncie pojawiła się jeszcze inna ciekawa propozycja. W międzyczasie udało mi się na szczęście znaleźć chwilę na przygotowanie kolejnej porcji inspiracji dla Was. Wspominałam Wam ostatnio, że nie spodziewałam się, że blog będzie miał taki wpływ na moją pracę zawodową, ale mechanizm ten działa, jak się okazało, w dwie strony. W ferworze poszukiwań inspiracji do kolejnego projektu natrafiłam na bardzo wdzięczny i ciekawy temat, a mianowicie twórczość Ariele Alasko.

   Ariele zajmuje się pełnoetatowym stolarstwem, mieszka i pracuje na Brooklynie w Nowym Jorku, a pochodzi z Kalifornii. Ukończyła rzeźbę na Instytucie Pratt w Nowym Jorku. Meble zaczęła tworzyć dopiero po studiach, najpierw na użytek własny. Kiedy umeblowała swoje mieszkanie, meblarstwo z pasji zajmującej miejsce w jej małym zakurzonym salonie, przerodziło się w pełnoetatowe zajęcie.

   Spośród prac Ariele najbardziej podobają mi się nie jej meble, ale obrazy wykonane z drewnianych listewek, które oprócz tego, że pięknie wyglądają, są też świetnym przykładem recyklingu w designie. Większość swoich prac Ariele wykonuje ze starego drewna, które znajduje w okolicy. Cienkie drewniane listewki pochodzą ze starych ścian 100-letnich budynków znajdujących się na Brooklynie. Materiał ten jest wciąż dość łatwo dostępny ze względu na dużą ilość niszczejących w tej dzielnicy budynków. Ariele najpierw gromadzi materiały, później oczyszcza je i obrabia przy użyciu narzędzi, aby ostatecznie układać z nich wzorzyste kompozycje. Urok jej „obrazów” wynika przede wszystkim z różnych rodzajów wybarwienia drewna, jakiego używa. Co ciekawe i zapewne wpływa też na wyższą cenę jej prac, wszystkie odcienie desek są naturalnymi wybarwieniami, artystka nie stosuje żadnych dodatkowych środków barwiących. Między innymi z tego powodu jej projekty są bardzo czasochłonne, realizuje je w ciągu wielu dni, a nawet tygodni. Każda listewka, która utworzy ostatecznie obraz, jest docinana i dopasowywana indywidualnie, ponieważ ostateczny element musi być wystarczająco gładki, i dopasowany, aby w obrazie nie tworzyły się szczeliny.

   Prawie dwa lata temu Ariele odkryła też w sobie wielką miłość do tworzenia drewnianych łyżek i innych akcesoriów kuchennych, które od początku do końca wykonuje ręcznie. Ariele prowadzi blog, na którym możecie pooglądać wnętrze jej niesłychanie urokliwej pracowni, a także zobaczyć proces jej powstawania.

AUTOR: Gabriela Huzarska
FOTO: Ariel Alasko
ŹRÓDŁA: Ariel Alasko

Ariele Alasko www.collagedesign.plAriele Alasko www.collagedesign.pl
Ariele Alasko www.collagedesign.pl
Ariele Alasko www.collagedesign.plAriele Alasko www.collagedesign.plAriele Alasko www.collagedesign.plAriele Alasko www.collagedesign.plAriele Alasko www.collagedesign.plAriele Alasko www.collagedesign.plAriele Alasko www.collagedesign.plAriele Alasko www.collagedesign.plAriele Alasko www.collagedesign.plAriele Alasko www.collagedesign.plAriele Alasko www.collagedesign.plAriele Alasko www.collagedesign.plAriele Alasko www.collagedesign.plAriele Alasko www.collagedesign.pl

  • Takie obrazy trochę nie w moim stylu, ale świetna inspiracja. Można zrobić okładzinę na całą ścianę z takiego drewna z odzysku. Widzę to w nie jednym wnętrzu:)

  • sonia

    Extra.
    Gabi Twój blog coraz ciekawszy 😉 :*