Design
komentarze 4

Dywany Hidraulik

Hidraulik www.collagdesign.pl

Płytka cementowa przeżywa obecnie swoje drugie życie w naszych mieszkaniach i domach. W takiej odsłonie jeszcze jej jednak nie znałam. Nowa hiszpańska marka Hidraulik wypuściła właśnie na rynek bardzo ciekawą serię dywanów z PCV, które inspirowane są tradycyjnymi ozdobnymi płytkami cementowymi. Aby podkreślić związek nowego designu z tradycją, dywany zostały nazwane tak jak ulice i place Barcelony. Dywany nadają się do stosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń i są łatwe w utrzymaniu. Na stronie producenta możecie zobaczyć więcej dostępnych wzorów, a nawet zamówić spersonalizowany według własnych upodobań dywan!

   Jest dla mnie coś intrygującego w połączeniu tak źle kojarzącego się w Polsce PCV z tak uznanym wzornictwem. Podoba się czy nie, pewne jest jedno, nie da się koło takiego dywanu przejść obojętnie!

 

AUTOR: Gabriela Huzarska
FOTO: Hidraulik
ŹRÓDŁA: Hidraulik

 

Hidraulik www.collagedesign.pl

catifa-rajola-hidraulica-canuda

alfombra-mosaico-hidraulico-canuda

carpet-interior-home-canuda

alfombra-diseno-vintage-diagonal

11-Hidraulik-Rug-on-BPO (1)

carpet-barcelona-modernism-diagonal

catifa-disseny-barcelona-ciutadella

alfombra-suelo-diseno-ciutadella

carpet-artnoveau-customize-ciutadella

alfombra-baldosa-hidraulica-ciutadella

 • Ania Dz

  Ciekawe. Podeślecie link do ich strony bo nie mogę znaleźć.

  • Gabriela

   Aniu linki na moim blogu zawsze wyświetlają się w formie podkreślenia danego wyrazu.
   Dla Ciebie zamieszczam go także tutaj: http://hidrauliktiles.com/

 • Fakt, PCV nie kojarzy nam się zbyt pozytywnie, teraz to synonim taniego kiczu. Ale dawniej to było po prostu ekonomiczne i praktyczne rozwiązanie. Moim zdaniem nie ma co demonizować tego materiału. Jeśli produkt jest dobrej jakości i nie ma szaro-burego wzornictwa, może się okazać całkiem fajnym pomysłem na wykończeniem podłogi. Widać, że Hiszpanie wykorzystali PCV w najlepszy możliwy sposób, te dywany (wykładziny?) prezentują się niebanalnie i jeszcze ten ukłon dla Barcelony… ciekawe czy PCV na nowo zagości w naszych domach? Pozdrawiam

 • Świetne i bardzo oryginalne. Naprawdę wyglądają jak płytki 🙂 Świetne wzory. Położyłabym sobie taki w łazience 🙂