Blog, Wnętrza, Wnętrza prywatne
Komentuj

Kawalerka W Sosnowcu

Kawalerka W Sosnowcu www.collagedesign.pl

Wiem, że lubicie oglądać polskie wnętrza, ponieważ wpis pt. „Kawalerka we Wrocławiu” był jak dotąd najchętniej czytanym na blogu. Tym bardziej cieszę się możliwością pokazania Wam dzisiaj kolejnego polskiego projektu, którym jest kawalerka w Sosnowcu. Kiedy zobaczyłam ją po raz pierwszy zrobiła na mnie ogromnie pozytywne wrażenie. Najpierw ujęła mnie ogólna harmonia barw, faktur i materiałów, stopniowo dostrzegłam także świetnie dopracowane detale i układ funkcjonalny.

Kawalerka w Sosnowcu

   Projekt wnętrz kawalerki, którą dziś chciałabym Wam pokazać, wykonało krakowskie biuro architektury – Przestrzenie:

„Maksimum funkcjonalności na minimalnej powierzchni – takie było założenie projektu. Poddasze starej kamienicy mieści studio – kawalerkę studenta z Sosnowca. Aż trudno uwierzyć, że wnętrze ma tylko 17 m2 powierzchni użytkowej. Zmieściliśmy tu kuchnię, łazienkę, komfortowe miejsce do pracy i łóżko (na europaletach) zapraszające do relaksu. Całość nawiązuje do loftowego charakteru. Prostotę i spójność mieszkania osiągnęliśmy stosując wąską gamę kolorystyczną – bieli, szarości i czerni ozdabianej wyłącznie strukturą cegły na ścianach oraz odkrytymi drewnianymi belkami stropowymi.”

Magdalena Daszkiewicz – Przestrzenie

   Autentyczny charakter wnętrza

   Największym atutem tego projektu jest umiejętne wydobycie autentycznego charakteru wnętrza. Nic tutaj nie jest przekłamane. Ściany kamienicy wykonane są z cegły, zostały zatem wyeksponowane. Belki na suficie, będące elementem konstrukcyjnym stropu, także odkryto i tym samym stały się pierwszoplanową ozdobą. Moją uwagę przykuwają czarne natynkowe instalacje wykonane przy użyciu najwyższej jakości osprzętu elektrycznego z serii Berker.

Funkcjonalność i wyszukane detale

   Warto także podkreślić świetny układ funkcjonalny, którego dopracowanie na pewno nie było łatwe na tak małej i trudnej przestrzeni, dodatkowo podzielonej kominem… Podobają mi się dobrane ze smakiem dekoracje – dywan ze skóry, drewniana stara skrzynia w przedpokoju czy monochromatyczne fotografie. Przez ten projekt przemawia wielka pasja do architektury i duża świadomość tego czym ona jest.

Wątpliwości

   Jedyna rzecz, która może budzić wątpliwość to zbyt mała ilość miejsca na przechowywanie (tak dla mnie ważna), ale jak tłumaczy architekt:

„Student (który mieszka w kawalerce) chciał uniknąć składowania niepotrzebnych rzeczy, a otwarta „szafa” narzuca utrzymanie w pomieszczeniu ładu i porządku. Taki element dodatkowo wpisuje się w czysty charakter loftów, jaki chcieliśmy uzyskać w kawalerce.”

Magdalena Daszkiewicz

  A Ty co sądzisz o tym projekcie wnętrz? Czy lubisz minimalizm we wnętrzach? A może sam mieszkasz w tak małej przestrzeni? Proszę podziel się swoimi doświadczeniami i zostaw swoją opinię w komentarzu!

  Zapraszam Cię także na mój Instagram oraz Fan Page na Facebooku , gdzie piszę o remoncie mojego mieszkania i publikuję zdjęcia, których nie znajdziesz na blogu:)

AUTOR: Gabriela Huzarska
FOTO: Maciej Kulig
ŹRÓDŁA: Przestrzenie

Kawalerka W Sosnowcu www.collagedesign.pl Kawalerka W Sosnowcu www.collagedesign.pl Kawalerka W Sosnowcu www.collagedesign.pl Kawalerka W Sosnowcu www.collagedesign.pl Kawalerka W Sosnowcu www.collagedesign.pl Kawalerka W Sosnowcu www.collagedesign.pl Kawalerka W Sosnowcu www.collagedesign.pl Kawalerka W Sosnowcu www.collagedesign.pl Kawalerka W Sosnowcu www.collagedesign.pl Kawalerka W Sosnowcu www.collagedesign.pl
Kawalerka W Sosnowcu www.collagedesign.pl